7 Patarimai kaip taisyklingai plauti galvą šampūnu ir kondicionieriumi

plauti galva

Ar šampūnu plaunate visą galvą, įskaitant ir plaukų galiukus? Ar sąžiningai išplaunate šampūną šiltu vandeniu iš savo plaukų prieš išeidamas iš dušo? Ar darote smarkų galvos masažą pirštų nagais? Jei atsakėte TAIP į bet kokį iš šių klausimų, kažką darote ne taip…

Daugelis žmonių daro klaidas plaudami galvą, ko pasekmėje patiria sausą galvos odą, niežulį ar net plaukų slinkimą.

Taigi, jei mėgaujatės turėdami sveikus plaukus ir norėtumėte ilgiau jais džiaugtis, rekomenduojame perskaityti šį straipsnį bei sužinoti visus plaukų priežiūros patarimus jūsų plaukams.

 1. Nesušlapinate plaukų prieš naudodami šampūną

  Žinome, jog skamba keistai, tačiau kai kurie žmonės daro šią klaidą. Tačiau pamąstykite. Ar kas nors muiluoja savo kūną sausą? Tikrai ne…

  Jeigu jūs pradedate nuo sauso pagrindo, šampūną yra sunkiau išplauti. Vanduo padeda praverti galvos poras bei šampūnas geriau įsiskverbia į odą ir plaukus. Be šlapio pagrindo, dažniausiai galvą išplausite blogai.

  Taigi, norint gerai išplauti galvą šampūnu, pirmiausiai pilnai sušlapinkite savo galvą šiltesniu vandeniu, jog atsivertų poros.

 2. Naudojate pirštų nagus galvos masažui

  Ar žinote kiek bakterijų yra žmonių panagėse? Po jūsų panagėmis yra pasibjaurėjimas, mirties pranašai ir maras abiejuose jūsų rankų panagėse.

  Žinome, jog esame šiek tiek dramatiški šia tema, tačiau galvos plovimas masažuojant galvą su nagais yra griežtai draudžiamas!

  Šampūnas nepanaikina bakterijų jūsų panagėse. Būkite atsargūs, kaip agresyviai masažuojate galvą pirštų nagais. Jeigu nuolatos plaudami galvą masažuojate ją pirštų nagais, jūs galite užkrėsti galvos odą, tais padarais gyvenančiais po jūsų nagais. Tie visi šlykštus mikrobai gali sukelti plaukų slinkimą…

  Jeigu jums reikia gero masažo galvai, naudokite pirštus, bet ne nagus.

 3. Šampūnas plaukams taikomas tiesiogiai

  Šampūnas negali būti sukoncentruotas į vieną vietą.  Produktas turi būti paskirstytas tolygiai. Iš pradžių įpilkite nedidelį kiekį šampūno į savo delną bei skalaukite galvą pirštais. Pakartokite tai iš naujo jei jaučiate, jog reikia dar.

  Tai užtikrins jum mažesnes investicijas į plaukų priežiūros produktus bei galva bus plaunama tolygiai.

 4. Gerai neišskalaujate šampūno

  Galbūt taupote vandenį ir prausiates greitai… Tačiau mes tikimės, jog skiriate pakankamai laiko ir deramai išskalaujate galvą.Jeigu neskiriate pakankamai laiko galvos plovimui, galite turėti daug reikalų gydant plaukus.

  Šampūno liekanos galvoje sukelia pleiskanas, niežulį, odos sutrukinėjimą, nemalonų jausmą viršugalvyje ir bakterijas, kurios lieka kai kasote galvą pirštų nagais.

  Vyrai yra didesnėje rizikos zonoje turėti pleiskanas. Taigi, skirkite pakankamai laiko galvos plovimui iki jų šaknų.

  Naudokite tokius produktus, kurių sudėtyje nėra sulfatų ir parabenų. Tai smarkiai sumažins tikimybę turėti pleiskanų.

 5. Plaunate per dažnai

  Jums NEREIKIA plauti galvos kiekvieną dieną! Galvos oda privalo gauti savo natūralių aliejų. Išplaunant aliejus yra sausinama galvos oda.

  Štai kodėl mes prekyboje turime jums pasiūlyti produktus, kurie suteikia įvairovės plaukų rutinoje.

  Jeigų jūsų plaukų būklė prasta, plaukite galvą šampūnu kelis kartus per savaitę. Naudokite kondicionierių, kai neplaunate galvos šampūnu.

  Dauguma plaukų priežiūros gamintojų sako, kad galvą reikia plauti kiekvieną dieną, tačiau tai gali sukelti didelę žalą plaukams ar net plaukų slinkimą.

  Iš pradžių gali būti šiek tiek keista neplauti galvos šampūnu kiekvieną dieną, tačiau plaukai jausis sveikesni, kai juose bus natūralių aliejų, kurie atstatys jūsų plaukus į normalią būklę.

 6. Per karštas vanduo

  Plaunant galvą per karštu vandeniu, plaukai tinkamai neišsaugo natūralių aliejų po kondicionieriaus naudojimo. Tuomet plaukai yra labiau linkę suskilinėti ir slinkti.

  Plaukite galvą po šaltesniu vandeniu, kad tinkamai išsaugotumėte naudingas produkto medžiagas. Plaukai atrodys šviežesni ir sveikesni, jei rinksitės šaltesnį vandenį.

 7. Kondicionuojate skalpą, o ne plaukų galiukus

  Taip, labai svarbu suteikti pakankamai drėkinimo skalpui. Tačiau svarbiausia yra kondicionuoti plaukų galiukus, kadangi plaukai dažniausiai suskilinėja ten.

  Kondicionuokite plaukus koncendruodamiesi į plaukų galiukus. Plaukų galiukai turės pakankamai laiko pasisavinti medžiagas, jei skirsite jiems didesnį dėmesį.

Taisyklė. Šampūnas ir kondicionierius veikia skirtingai. Šampūnu plaukite savo skalpą, o kondicionieriumi plaukų galiukus.

Pagrindiniai patarimai kaip naudoti šampūną ir kondicionierių

 • Pilnai sušlapinkite plaukus.
 • Naudokite monetos dydžio šampūno kiekį delne bei plaukite plaukų šaknis pirštais.
 • Plaunant šampūnu nereikia plauti plaukų galiukų.
 • Gerai išskalaukite šampūną.
 • Naudokite kondicionierių plaukų galiukams.
 • Skalaukite po šaltesniu vandeniu.

GentleHair mes tikime, kad mažiau yra geriau. Taigi, išmeskite iš savo plaukų priežiūros rutinos parabenus. Ir kai ateis laikas plauti galvą, išlikite ramūs 😉

GentleHair,

Jeigu norite primieji gauti mūsų naujausius įrašus apie plaukų priežiūrą ir patarimamus, spauskite Send to Messenger mygtuką ir mes tau visada pranešime pirmieji!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *