8 sveikų plaukų patarimai

Turite pažeistus, išsausėjusius plaukus? Negalite suformuoti trokštamų šukuosenų dėl prastos jų būklės? Leiskite GentleHair jums padėti! Viskas ko jums reikia sveikiems, blizgantiems plaukams – tai tinkama jų priežiūra. Pristatome 8 greitus sveikų plaukų patarimus.

 1. Pasirūpinkite sveika mityba

  Pirmas žingsnis link sveikų plaukų yra ganėtinai paprastas. Sveiki plaukai – tai puikios sveikatos rodiklis, todėl būtina ja tinkamai pasirūpinti. Įtraukite į savo mitybą daugiau žuvies (ypatingai lašišos), vištienos, špinatų, avižų, kiaušinių ir kitų sveikų produktų. Juose esančios riebalų rūgštys, biotinas, vitaminas B, A, E ir D yra būtini plaukams. Taigi, atsisakykite greito ir nesveiko maisto.

 2. Gerkite daug skysčių

  Kasdien mūsų kūnas netenka daug skysčių. Gerkite mažiausiai po 8 stiklines vandens per dieną – taip palaikysite gerą sveikatą ir plaukų būklę. Vanduo itin svarbus kraujotakos sistemai, kuri maitina plauko folikulą. Gerdami daug skysčių išvengsite sausų plaukų ir galvos odos.

 3. Neplaukite plaukų kasdien

  Viena didžiausių plaukų priežiūros klaidų – plovimas kasdien. Šampūnas yra itin efektyvi plovimo priemonė, tačiau per dažnas jos naudojimas išsausina ir pažeidžia plaukus ir išplauna skalpo gaminamą medžiagą sebumą, skatinančią augimą ir suteikiančią natūralaus žvilgesio.

 4. Pasirūpinkite natūraliu šampūnu ir kondicionieriumi

  Venkite daugelyje šampūnų sūdėčių esančiomis medžiagomis sulfatais pvz. Sodium Laureth Sulfate. Tai itin efektyvi ir pigi medžiaga, visiškai panaikinanti visus nešvarumus. Vis dėlto, ji išsausina ir pažeidžia plaukus. Taip pat venkite kondicionieriuje esančių silikonų – jie plaukus apsunkina. Rinkitės natūralių medžiagų šampūną ir kondicionierių pvz. Hanz de Fuko Natural Shampoo ir Natural Conditioner.

 5. Verta įsigyti įvairių aliejų plaukams

  Kokosų, arganų ir makadamijų aliejus – didžioji trijulė. Kiekvienas iš jų yra sveikas ir naudingas plaukams, ypatingai natūralus arganų aliejus. Didelė riebalų rūgščių ir vitamino E koncentracija maitina plaukus, juos suminkština ir pagerina būklę. Vis dėlto, arganų aliejus yra ganėtinai brangus, todėl jeigu ieškote ko nors pigesnio, puikios alternatyvos yra kokosų ir makadamijų aliejus.

 6. Pasilikite formavimo karščiu priemones ypatingoms progoms

  Vienas pikčiausių plaukų priešų – karštis. Jis pažeidžia, išsausina plaukus. Nuo karščio suskylinėja jų galiukai. Neįtraukite tiesintuvų į savo kasdieninę rutiną, vertinkite natūralią savo plaukų tekstūrą. Plaukų džiovintuvą galite naudoti kasdien, tačiau pasirūpinkite apsauga nuo karščio pvz. By Vilain Sidekick.

 7. Reguliariai sportuokite

  Svorių kilnojimas, bėgiojimas, net paprasčiausia mankšta padeda pagerinti sveikatą. Kaip jau minėjome, plaukai yra tarsi sveikatos atspindys, todėl gyvenkite sveikai ir jie seks paskui jus. Vyrams didelių svorių kilnojimas padeda ne tik pagerinti plaukų būklę, bet ir užsiauginti tankesnę barzdą. Sportuokite, vyrai!

 8. Venkite streso

  Stresas yra antras pagal svarbumą plaukų slinkimo faktorius po genetikos. Jeigu pastebėjote kokius nors pokyčius, didesnį plaukų slinkimą nei įprastai, pasirūpinkite savo psichologine būkle. Gyvenkite laimingai ir visas kūnas seks paskui jus. Nuo šiol jūsų moto – „Laimingas aš – laimingas kūnas (ir plaukai)“.

secretstohealthyhairforindianmenh_1396002635_980x457

Štai ir 8 sveikų plaukų patarimai. Žinoma, yra ir nepakeičiamų faktorių – genetika, oro užterštumas, tačiau šie patarimai tikrai turėtų padėti pagerinti plaukų būklę. Kaip bebūtų, nepamirškite, kad svarbiausia – pasitikėjimas savimi. Spinduliuokite jį ir geriau atrodys ne tik jūsų plaukai, bet ir visas jūs!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *